Malowanie proszkowe - Cena za usługę

Malowanie proszkowe jest jedną z bardziej trwałych metod nanoszenia koloru na metal, szkło czy drewno. To technika udoskonalana od kilkudziesięciu lat, która pozwala nie tylko uzyskać optymalne efekty wizualne, ale i zabezpieczyć materiał dzięki specjalnej powłoce. Jeśli zależy nam na obróbce stali, żeliwa, szkła czy aluminium to tutaj świetnym rozwiązaniem staje się malowanie proszkowe. Cena takiej usługi jest uzależniona od indywidualnych cech każdego zamówienia.

Malowanie proszkowe - cena

Koszt malowania proszkowego jest uzależniony od kilku czynników. Każde malowanie jest wyceniane indywidualnie. Bierzemy pod uwagę zużyty materiał, czas pracy czy dodatkowe usługi. Malowanie proszkowe może dotyczyć stali, stali ocynkowanej, żeliwa, drewna, szkła czy aluminium. Jednocześnie ta technika będzie nieskuteczna w przypadku tworzyw sztucznych, ponieważ one źle znoszą procesy obróbki chemicznej. W trakcie malowania musimy uzyskać wysoką temperaturę. Z tego względu jedną z niezbędnych cech materiałów jest ich odporność.

W trakcie wykonywania usługi bierzemy również pod uwagę, czy materiał jest oczyszczony. Jeśli nie, powłoka nie będzie trwała. Z tego względu wszystkie zabrudzenia muszą zostać usunięte. W tym celu piaskuje się elementy, odtłuszcza i niejednokrotnie nakłada warstwę antykorozyjną.

Malowanie proszkowe felg - cena

Bardzo często malowanie proszkowe może kojarzyć się przede wszystkim z motoryzacją. Słusznie, ponieważ to właśnie w tej gałęzi przemysłu jest ono popularne. Wielu właścicieli samochodów, chcąc zabezpieczyć swoje felgi oraz nadać im nowego wyrazu decyduje się właśnie na malowanie.

Oprócz malowania felg możemy się również spotkać z malowaniem całej karoserii czy niektórych elementów wewnętrznych. Samo malowanie felg może nas kosztować 50-60 zł przy jednej sztuce i 80-100 zł przy pracy z aluminium. Jednak i tutaj należy wziąć pod uwagę wiele czynników, od których uzależniona jest ostateczna kwota.

Malowanie ramy rowerowej - cena

Miłośnicy jednośladów bardzo chętnie skupiają się na dopieszczaniu swoich rowerów. I tutaj regularnym zabiegiem jest malowanie proszkowe. Jego cena jest uzależniona między innymi od materiału, z którego wykonana jest rama. Przy elementach stalowych możemy się spodziewać 300-500 zł. Malowanie ramy aluminiowej może być jeszcze droższe.

Warto pamiętać, że i tutaj cena jest ustalana indywidualnie. Jeśli samodzielnie rozłożymy ramę i później samodzielnie ją poskładamy, to możemy spodziewać się trochę niższej ceny. Dotyczy to również stanu, w jakim rower zostanie dostarczony do malowania.

Oferta lakierni TERMOPLAST II

screw

Lakierowanie proszkowe

Wykorzystujemy dwustanowiskową kabinę lakierniczą z automatycznym przesuwem oraz wielkogabarytowymi piecami.

Śrutowanie

Uruchomiliśmy nowoczesną komorę śrutowniczą do obróbki strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa.

Cynkowanie łukowe

Usługę cynkowania wykonujemy za pomocą nowoczesnych technologii. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja.

TERMOPLAST II

ul. Józefa Piłsudskiego 23
32-050 Skawina
tel. +48 606 497 970
tel. 012 276 85 96
e-mail: lakiernia@proszkowa.pl
NIP: 6751217430


Rzetelna firma logo

Formularz kontaktowy