Na czym polega malowanie proszkowe?

Metoda malowania proszkowego w Krakowie oraz innych dużych miastach jest jednym z najpopularniejszych sposobów na pokrywanie lakierem dowolnych powierzchni. Przyjęło się, że malowanie proszkowe dotyczy felg samochodowych. I chociaż faktycznie to jeden z głównych rodzajów zastosowania, metoda ta jest dosyć uniwersalna.

W profesjonalnych lakierniach będziemy mieć do czynienia z jedną z dwóch metod malowania proszkowego. W Krakowie równie popularne jest nakładanie specjalnej farby proszkowej natryskiem elektrostatycznym, jak i elektrokinetycznym. Powierzchnia, jaką się w ten sposób uzyskuje, jest doskonale gładka oraz bardzo trwała. Czym więc dokładnie jest malowanie proszkowe aluminium i jaka jest cena takiej usługi?

Co trzeba wiedzieć o malowaniu proszkowym w Krakowie?

Przede wszystkim malowanie proszkowe w Krakowie jest bardzo popularne ze względu na uniwersalność. Najczęściej, faktycznie, wykonywane jest malowanie proszkowe felg, jednak równie dobrze farbami tego rodzaju można pokrywać żeliwo, tworzywa sztuczne, szkło, stal kwasoodporną czy ocynowaną, płyty MDF.

Elektrostatyczna metoda malowania proszkowego w Krakowie wykorzystuje dodatnie naładowanie przeznaczonej do malowania powierzchni oraz ujemnego naładowania cząsteczek farby. Po wytworzeniu pola elektrostatycznego cząsteczki zaczynają do siebie trwale przylegać. Metoda malowania metodą elektrokinetyczną wykorzystuje z kolei ładowania cząsteczek farby za pomocą sprężonego powietrza.

Czym wykonywane jest malowanie proszkowe w Krakowie?

Do malowania proszkowego aluminium wykorzystuje się przede wszystkim poręczne pistolety natryskowe. Dzięki nim malowanie proszkowe felg jest stosunkowo szybkie, niedrogie, a jednocześnie zapewnia odpowiednią trwałość i estetykę. W przypadku bardziej specjalistycznych lakierni wykorzystywana jest komora do malowania proszkowego.

Warto przy tym podkreślić, że podstawą profesjonalnego malowania proszkowego w Krakowie jest przygotowanie powierzchni – musi być gładka oraz idealnie czysta, ponieważ warstwa farby nie jest zbyt gruba.

Cena malowania proszkowego

Cena malowania proszkowego uzależniona jest od rodzaju materiału, jakiego dotyczy, a w przypadku podmiotów gospodarczych również wielkości zamówienia. Obecnie przyjmuje się, że malowanie proszkowe w cenie ok. 30 złotych za metr kwadratowy malowania surowej stali to średni koszt. Jeśli powierzchnia ma być dodatkowo podkładowana, to cena malowania proszkowego rośnie o około drugie tyle. Malowanie proszkowe felg to cena około 80 złotych.

Oferta lakierni TERMOPLAST II

screw

Lakierowanie proszkowe

Wykorzystujemy dwustanowiskową kabinę lakierniczą z automatycznym przesuwem oraz wielkogabarytowymi piecami.

Śrutowanie

Uruchomiliśmy nowoczesną komorę śrutowniczą do obróbki strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa.

Cynkowanie łukowe

Usługę cynkowania wykonujemy za pomocą nowoczesnych technologii. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja.

TERMOPLAST II

ul. Józefa Piłsudskiego 23
32-050 Skawina
tel. +48 606 497 970
tel. 012 276 85 96
e-mail: lakiernia@proszkowa.pl
NIP: 6751217430


Rzetelna firma logo

Formularz kontaktowy