Aktualności

W naszych aktualnościach znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące wykorzystywanej przez nas technologii, a także stosowanych procesów. Tutaj dowiesz się:

Na czym polega malowanie proszkowe?

Metoda malowania proszkowego w Krakowie oraz innych dużych miastach jest jednym z najpopularniejszych sposobów na pokrywanie lakierem dowolnych powierzchni. Przyjęło się, że malowanie proszkowe dotyczy felg samochodowych. I chociaż faktycznie to jeden z głównych rodzajów zastosowania, metoda ta jest dosyć uniwersalna.

Czytaj dalej...

Komora – czym jest i jak działa?

Wszystkie duże elementy wykonane ze stali muszą zostać poddane obróbce strumieniowo-ściernej przed kolejnymi procesami, jakie je czekają. Dotyczy to chociażby elementów wagonów kolejowych czy części samochodowych, zanim te trafią do lakierni. Malowanie wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni i dokładnego jej oczyszczenia. Właśnie do tego służy komora śrutownicza, nazywana również śrutownią.

Czytaj dalej...

Malowanie proszkowe – cena za usługę

Malowanie proszkowe jest jedną z bardziej trwałych metod nanoszenia koloru na metal, szkło czy drewno. To technika udoskonalana od kilkudziesięciu lat, która pozwala nie tylko uzyskać optymalne efekty wizualne, ale i zabezpieczyć materiał dzięki specjalnej powłoce...

Czytaj dalej...

Śrutowanie konstrukcji stalowych

O śrutowaniu konstrukcji stalowych w ostatnich latach mówi się naprawdę sporo. Nic dziwnego – śrutowanie to w końcu jedna z najpopularniejszych metod obróbki strumieniowo-ściernej. Chociaż o samym procesie powiedziano już naprawdę wiele, co jeszcze warto wiedzieć o piaskowaniu – śrutowaniu?

Czytaj dalej...

Czym się różni śrutowanie od piaskowania?

Zarówno śrutowanie metalu, jak i piaskowanie metalu, to dwie metody odnoszące się do tego samego procesu, czyli do odczyszczania stali. Różnica między nimi polega przede wszystkim na warunkach, w jakich się odbywają, ale też na użytych w tym celu materiałach. W takim razie kiedy mówimy o piaskowaniu, a kiedy o śrutowaniu?

Czytaj dalej...

Oferta lakierni TERMOPLAST II

screw

Lakierowanie proszkowe

Wykorzystujemy dwustanowiskową kabinę lakierniczą z automatycznym przesuwem oraz wielkogabarytowymi piecami.

Śrutowanie

Uruchomiliśmy nowoczesną komorę śrutowniczą do obróbki strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa.

Cynkowanie łukowe

Usługę cynkowania wykonujemy za pomocą nowoczesnych technologii. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja.

TERMOPLAST II

ul. Józefa Piłsudskiego 23
32-050 Skawina
tel. +48 606 497 970
tel. 012 276 85 96
e-mail: lakiernia@proszkowa.pl
NIP: 6751217430


Rzetelna firma logo

Formularz kontaktowy