Śrutowanie i obróbka ścierna - Kraków i Skawina

W naszym zakładzie w Krakowie dostępne jest śrutowanie. Jest to rodzaj obróbki ściernej, który jest jednocześnie jednym z najbardziej znanych i jednocześnie profesjonalnych sposobów oczyszczania i wyrównywania elementów stalowych. Doskonale odnajduje się w produkcjach przemysłowych, gdzie liczy się precyzja, tempo oraz jakość wykonania. Dzięki śrutowaniu uszlachetniamy powierzchnię i wzmacniamy jej strukturę.

Śrutowanie w Krakowie – co warto o nim wiedzieć?

Poznaj dostępne w Krakowie śrutowanie!

Jest to metoda obróbki ściernej, która ma za zadanie oczyścić konkretne elementy, usunąć uszczerbki, nadać prawidłowy kształt oraz chropowatość powierzchni. Jak sama nazwa wskazuje, w trakcie procesu do ścierania wykorzystuje się śruty stalowe. Za pomocą sprężonego powietrza śruty są wprawiane w ruch. Ich najczęstszym zadaniem jest oczyszczenie powierzchni oraz przygotowanie jej pod nałożenie nowej powłoki. Śrutowanie elementów stalowych odbywa się w komorach z zamkniętym obiegiem. Śruty mogą być wielokrotnie używane, przez co cały proces jest wydajny i opłacalny. W trakcie samego oczyszczania powstaje niewiele pyłu. Jego głównym źródłem jest ścierana powierzchnia.

Kiedy wykorzystuje się śrutowanie?

Najczęściej śrutowanie wykorzystuje się do obrabiania metali i elementów stalowych. Wprawione w ruch ścierniwo uderza z dużą prędkością i siłą w materiał. Dzięki temu usuwa zabrudzenia oraz świetnie radzi sobie z rdzą. Tym samym uzyskujemy oczyszczoną powierzchnię, gotową do dalszej obróbki. Samo śrutowanie nadaje również optymalną chropowatość, która cechuje się dobrą przyczepnością. Po procesie czyszczenia możemy nakładać powłokę ochronną lub farbę, która będzie się odpowiednio trzymać. W trakcie obróbki możemy usunąć również resztki dawnych farb, lakierów czy powłok. Gotowy element będzie wzmocniony i trwały.

Obróbka ścierna w Krakowie – po co się je stosuje?

W obróbce strumieniowo-ściernej istotne jest przygotowanie powierzchni do dalszej pracy z nią. Ta metoda ma szerokie zastosowanie w przemyśle produkcyjnym, gdy zależy nam na efektywności, wysokiej jakości oraz optymalnej cenie. Śrutowanie odbywa się zwykle w celach konserwacyjnych, zabezpieczających i oczyszczających. Choć śrutowanie elementów stalowych jest najczęstszym zabiegiem, to technika ta jest również wykorzystywana do drewna, aluminium czy szkła.

Obróbka ścierna w Krakowie – etapy

Na pierwszym etapie śrutowania dąży się do oczyszczenia powierzchni oraz usunięcia z niej starych powłok, farb czy zanieczyszczeń. W tej metodzie chcemy pozbyć się efektów poprzednich obróbek, aby detal znów był “surowy”. Ujednolicamy powierzchnię i nadajemy jej optymalną chropowatość, która umożliwia nałożenie nowej powłoki lub lakieru. Tym samym materiał staje się trwały, odporny i uszlachetniony.

Śrutowanie a piaskowanie – jakie są różnice?

We współpracy z Państwem oferujemy w Krakowie zarówno śrutowanie, jak i piaskowanie. Różnica pomiędzy procesami polega na użyciu odmiennych materiałów w trakcie ścierania. Podczas piaskowania wykorzystuje się piasek kwarcowy, łupiny orzechów, mączkę kukurydzianą czy korund. To metoda wytwarzająca wiele pyłu w trakcie samego ścierania. Natomiast śrutowanie opiera się na użyciu śrutu stalowego, który jest materiałem wielokrotnego użytku. Odnajduje się w zamkniętych obiegach, gdzie może być ponownie wykorzystany. Co istotne, w trakcie oczyszczania powstaje o wiele mniej pyłu, a jego źródłem jest jedynie stara powłoka lub zanieczyszczona powierzchnia obrabianego materiału.

Śrutowanie czy piaskowanie – wybór odpowiedniej metody

To, która metoda zostanie ostatecznie zaproponowana – w dużej mierze zależy od efektów – które chcemy uzyskać. Każde ścierniwo charakteryzuje się odmiennymi cechami i w fazie obróbki może trochę inaczej wpływać na wygląd elementu. Piaskowanie w trakcie pracy wytwarza znaczne ilości pyłu, które mogą być problematyczne. Dlatego też często stosuje się wspomaganie wodą. Użycie większej ilości cieczy może nie tylko napędzać pracę, ale i pomóc w myciu powierzchni.

Nasza śrutownia w Krakowie

Jesteśmy firmą z Krakowa oferującą swoje usługi z zakresu lakierowania, cynkowania, śrutowania i piaskowania. Nasza śrutownia Kraków Skawina posiada nowoczesną, rozwiniętą technologicznie komorę z zamkniętym obiegiem o wymiarach 6 m długości, 4 m szerokości i 2 m wysokości. Proponujemy Państwu śrutowanie i piaskowanie konstrukcji stalowych, aluminiowych i nierdzewnych. Pracujemy z elementami małogabarytowymi oraz wielkogabarytowymi. Przeprowadzamy cały proces wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Dokładamy wszelkich starań, aby efekty naszej pracy były satysfakcjonujące. Naszym priorytetem jest trwałość, dokładność i stabilność obrabianych elementów. Zatrudniamy doświadczoną kadrę, która skupia się na wszystkich szczegółach i troszczy się o profesjonalne podejście do każdego zamówienia.

Dla kogo jest obróbka ścierna?

Obróbka strumieniowo-ścierna w Krakowie – doskonale poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń i oczyszczeniem powierzchni z rdzy. Możemy zastosować je do oczyszczenia dotkniętych korozją grzejników czy przemysłowych maszyn. Co istotne, to metoda, która dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Dzięki temu dba o prawidłową konserwację i naprawę zniszczonych powierzchni. Śrutowanie jest polecane w przypadku obrabiania elementów stalowych czy aluminium, które muszą być wygładzone i zabezpieczone przed powracającą rdzą.

Oferta lakierni TERMOPLAST II

screw

Lakierowanie proszkowe

Wykorzystujemy dwustanowiskową kabinę lakierniczą z automatycznym przesuwem oraz wielkogabarytowymi piecami.

Śrutowanie

Uruchomiliśmy nowoczesną komorę śrutowniczą do obróbki strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa.

Cynkowanie łukowe

Usługę cynkowania wykonujemy za pomocą nowoczesnych technologii. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja.

TERMOPLAST II

ul. Józefa Piłsudskiego 23
32-050 Skawina
tel. +48 606 497 970
tel. 012 276 85 96
e-mail: lakiernia@proszkowa.pl
NIP: 6751217430


Rzetelna firma logo

Formularz kontaktowy