MALOWANIE PROSZKOWE – SKAWINA, KRAKÓW

 

W naszej lakierni w Krakowie oferujemy malowanie proszkowe. Jest ono najlepszą i najtrwalszą metodą malowania elementów. Możemy zastosować ją do stali, aluminium, drewna czy szkła. Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząsteczek farby na konkretne materiały. Co istotne, muszą być one odporne na działanie 180-200 stopni Celsjusza. Lakierowanie proszkowe doskonale sprawdza się w pracy z wyrobami ocynkowanymi, wymagającymi najwyższej jakości.

Malowanie proszkowe pozwala na uzyskanie jednolitej powierzchni nawet w przypadku przedmiotów o nieregularnych kształtach i znacznych gabarytach. To metoda powszechnie stosowana w wielu branżach – motoryzacji, meblarstwie czy budownictwie. Dysponujemy profesjonalną aparaturą, dzięki czemu możemy sprawnie wykonywać usługi malowania proszkowego w Skawinie, blisko Krakowa.

Malowanie proszkowe w Krakowie – co warto o nim wiedzieć?

Proces malowania proszkowego w naszym zakładzie w Krakowie jest możliwy dzięki specjalistycznym, przeznaczonym do tego maszynom. Lakierowanie tą metodą jest udoskonalane od kilkudziesięciu lat. Choć kojarzy się głównie z malowaniem stali czy samochodowej karoserii, to może być również wykorzystywane w pracy z innymi materiałami. Lakiernia proszkowa zapewnia najwyższą jakość wykonywanych elementów. Dzięki temu zarówno aluminium, jak i drewno czy rowerowa rama będą nie tylko trwałe, ale i estetyczne.

Malowanie proszkowe wykorzystuje dwie techniki nakładania farby: natrysk elektrostatyczny i natrysk elektrokinetyczny. Materiały, które są proszkowane, muszą być odporne na działanie wysokich temperatur. Farba jest podgrzewana nawet do 200 stopni Celsjusza, dzięki czemu proszek się topi i ulega polimeryzacji. Tym samym uzyskujemy powłokę o estetycznym wykończeniu i wysokiej jakości. Jest ona trwała, odporna na korozję i środki chemiczne, uszkodzenia mechaniczne oraz temperaturę.

Malowanie proszkowe w Krakowie – jakie są jego zalety?

Nasz zakład w Krakowie oferuje wysokiej jakości malowanie proszkowe. Dysponujemy dwustanowiskową kabiną lakierniczą z automatycznym przesuwem i wielkogabarytowymi piecami. Przed przystąpieniem do lakierowania skupiamy się na procesach chemicznych, które poprzedzają malowanie. Dzięki temu wszystkie etapy pracy oznaczają perfekcyjne efekty oraz trwałość. Malujemy konstrukcje stalowe i aluminiowe, elementy dla przemysłu spożywczego, AGD, motoryzacyjnego czy dla branży reklamowej.

Dlaczego warto zlecić malowanie proszkowe właśnie nam?

Zdecydowanie warto zlecić nam malowanie proszkowe, ponieważ w pracy korzystamy z farb fasadowych, strukturalnych oraz gładkich. Stosujemy również środki dostarczone przez Klientów lub przez nich zalecane. Zatrudniamy wykwalifikowaną i przeszkoloną kadrę, która dokłada wszelkich starań, aby Państwa zamówienia były wykonane z najwyższą dbałością. Pracujemy w Krakowie i jesteśmy otwarci na nietuzinkowe projekty.

Jeśli Klientowi zależy na zabezpieczeniu antykorozyjnym, zakryciu mechanicznych niedoskonałości lub trwałości, to malowanie proszkowe będzie doskonałym wyborem. Nie wykorzystuje ono rozpuszczalników niebezpiecznych dla środowiska i sprzyja oszczędności materiałów.

Malowanie proszkowe – cena

Koszt malowania proszkowego jest uzależniony od kilku czynników. Każde malowanie jest wyceniane indywidualnie. Bierzemy pod uwagę zużyty materiał, czas pracy czy dodatkowe usługi. Malowanie proszkowe może dotyczyć stali, stali ocynkowanej, żeliwa, drewna, szkła czy aluminium. Jednocześnie ta technika będzie nieskuteczna w przypadku tworzyw sztucznych, ponieważ one źle znoszą procesy obróbki chemicznej. W trakcie malowania musimy uzyskać wysoką temperaturę. Z tego względu jedną z niezbędnych cech materiałów jest ich odporność.

W trakcie wykonywania usługi bierzemy również pod uwagę, czy materiał jest oczyszczony. Jeśli nie, powłoka nie będzie trwała. Z tego względu wszystkie zabrudzenia muszą zostać usunięte. W tym celu piaskuje się elementy, odtłuszcza i niejednokrotnie nakłada warstwę antykorozyjną.

Dysponujemy sprzętem, który pozwala na idealne przygotowanie powierzchni przedmiotu do malowania proszkowego. Warto jednak pamiętać, że stopień zanieczyszczenia wyrobu i prace niezbędne do wykonania przed jego pomalowaniem wpływają na ostateczną cenę usługi. Koszt ten wyliczamy indywidualnie po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Oferta lakierni TERMOPLAST II

screw

Lakierowanie proszkowe

Wykorzystujemy dwustanowiskową kabinę lakierniczą z automatycznym przesuwem oraz wielkogabarytowymi piecami.

Śrutowanie

Uruchomiliśmy nowoczesną komorę śrutowniczą do obróbki strumieniowo-ściernej z zamkniętym obiegiem ścierniwa.

Cynkowanie łukowe

Usługę cynkowania wykonujemy za pomocą nowoczesnych technologii. Dla nas liczy się przede wszystkim precyzja.

Lakiernia proszkowa Termoplast

TERMOPLAST II

ul. Józefa Piłsudskiego 23
32-050 Skawina
tel. +48 606 497 970
tel. 012 276 85 96
e-mail: lakiernia@proszkowa.pl
NIP: 6751217430


Rzetelna firma logo

Formularz kontaktowy